Karantina süresi bir hafta daha uzatılınca mahalleli isyan etti

Karantina süresi bir hafta daha uzatılınca mahalleli isyan etti
Paylaş
 

Antalya’nın Serik ilçesinde, koronavirüs testi pozitif çıkan 12 şahıs ile onlarla yakın temasta bulunanların yaşadığı Merkez Mahallesi’ndeki 15. Cadde’ta karantinada yakalanan yurttaşlar, yarın bitecek karantina zamanının 1 hafta daha uzatılmasına tepki gösterdi. Polis barikatlarının kurulduğu noktaya gelen yurttaşlar, karantinanın kaldırılmasını istedi. Bölgeye çok rakamda polis ekibi sevk edildi.

KARANTİNA BİR HAFTA DAHA UZATILDI

Serik’e bağlı Merkez Mahallesi’nde oturan bir bayan ve kayınvalidesinde çıkan koronavirüs hadisesinin ardından İlçe Hıfzıssıhha Heyeti kararınca bu şahısların temaslı olduğu şahısların oturduğu 15 cadde karantinaya alındı. Yarın akşam itibariyle bitecek olan karantina süresi, bugün yapılan buluşmada alınan kararla bir hafta daha uzatıldı. Kaymakam Mehmet Kurdoğlu başkanlığında bir araya gelen İlçe Hıfzıssıhha Heyeti’nca alınan kararı dinleyen karantinadaki yurttaşlar vaziyete tepki gösterdi.

YURTTAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Polis bariyerleriyle çevrilen karantina hududunda bir araya gelen yurttaşlar, “Hepimiz 14 gündür karantinadayız. Burada bir şey kalmadı. Hastamız kalmadı. Çocuklarımız imtihana girecek. Bir Haylimiz otellerde çalışıyor. Bizim ekmeğe gereksinimimiz yok. Biz onlara ekmek verelim. Askere gideceklerimiz var” diyerek yaşanan vaziyete tepki gösterdi. Vali ve kaymakamın bölgeye gelmesini isteyen bölge ulusu karantinanın kaldırılmasını arz etti.

BÖLGEYE TAKIMLAR SEVK EDİLDİ

Akşam saatlerinde başlayan hadisenin ardından bölgeye çok rakamda polis, çevik güç ve özel harekat takımları sevk edildi. Cemiyetsel Vakalara Müdahale Vasıtayı TOMA da hazır bekletildi. İlçe Emniyet Müdürü Ömer Zafer Karaaslan, bölgeye gelerek yurttaşları ikna etmek için çalıştı.

Karantina süresi bir hafta daha uzatılınca mahalleli isyan ettiBu yazı 133 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak