Öneri kazançsa Vida satılacak

Öneri kazançsa Vida satılacak
Paylaş
 
Beşiktaş’ta, yeni sezonun tasarılamasına dair sıcak büyümeler yaşanmaya devam ediyor.

Gelecek sezon ücret bütçesinde büyük bir eksilmeye gitmeye hazırlanan siyah-beyazlılarda, 3.5 milyon euroyu bulan ücretiyle ekibin en fazla kazanan adlarının başında gelen Domagoj Vida’ya ayrılık yolu gözüktü.

Habertürk’ün haberine göre; Hırvat stoperin öneri gelmesi halinde satılmasına onay veren Beşiktaş yönetimi böylece hem yüksek maliyetten kurtulmayı hem de bonservis kazancı elde etmeyi amaçlıyor.

ÖNERİ GELMEZSE FESİH GÜNDEMDE

Vida’ya öneri gelmemesi halinde masadaki değişik olasılık ise lüzumlu fesih. Deneyimli stoperin ekipte kalması için ücretinde büyük bir indirim yapması gerekirken, bunun reelleşme ihtimali oldukça düşük görünüyor. Böyle bir vaziyette, son deva olarak Vida ile karşılıklı anlaşılarak yolların parçalaması gündeme gelebilir.

BONSERVİSSİZ GELMİŞTİ

Beşiktaş’a 2018-2019 sezonunun başında gelen Vida, Dinamo Kiev’le kontratının bitmesinin ardından bonservis kıymeti ödenmeden ekibe katılmıştı. Hırvatistan Ulusal Takımı’nın da değişmez adlarından olan 31 yaşındaki futbolcu, ülkesiyle 2018 Dünya Kupası’nda final oynama zaferi göstermişti. Vida, geldiği günden bu yana teknik direktörler Şenol Güneş, Abdullah Avcı ve Srgen Yalçın’ın değişmezi oldu.

Bu yazı 74 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak